כלי נגינה אקזוטיים

April 29, 2016

כל כך הרבה כלי נגינה יש בעולם. ביקור קטנטן באטלס של הכלי נגינה, יפתח ברגע את התיאבון והרצון שלנו לנסות ולהתנסות בכל הכלים המעניינים האלו..

כלים ייחודיים מכל העולם:

כמעט לכל מדינה  בעולם יש את הכלי הייחודי שלה, במדינות מסויימות יש אפילו כלי ייחודי לכל אזור. לכל כלי נגינה יש מסורת משלו, היסטוריה משלו, והוא משמש כחלק בלתי נפרד מהתרבות של אותו אזור.

בעידן של היום, כל כדור הארץ הוא בעצם כפר קטנטן וכל דבר מתפשט ועובר במהירות בין המדינות השונות  ומגיע לאוכלוסיות אחרות ורחוקות. ישנה חשיפה לכלי נגינה ומוסיקה מהעולם מכל העולם.

גם מי שלא שמע על העיר קואימברה בפוטוגל או על האי הקטנטן קייפ ורדה, יכול להריץ חיפוש קל בגוגל או יוטיוב ולהיחשף למקומות האלה ולכלים המיוחדים שבהם.

 

מה מיוחד בכלים?

כמעט כל הכלים במדינות אלו, מיוצרים בעבודת יד על ידי בונה מקומי על סדנת עבודה קטנה מעצים מקומיים שיתכן ואפילו חטב בעצמו. הכלים הפורטוגזים למשל ידועים בכך שהם מקושטים מאוד. הכלים הברזילאים, המאוד פופולאריים, ידועים בצליל המקפיץ והמוכר שלהם. הכלים באיים המבודדים, לרוב קטנים מאד  ובעלי צליל ברור המעלה חיוך אצל כל אחד מאיתנו. הכלים האירים מוסיפים אווירה חגיגית, המונדול האלג'יראי לוקח אותנו ברגע למדבריות הסהרה, הגיטרה הפורטוגזית מרטיטה לבבות גם אלו הקשוחים ביותר. ניתן להמשיך ולתאר את כל הכלים אך מומלץ יותר להקשיב ולהישאב לעולם המוסיקה הקסום של