אז מה מייחד אותנו בעצם מחנוית כלי נגינה אחרות?

April 28, 2016

כמעט בכל עיר בישראל קיימת חנות לכלי נגינה. ברובם הכלים מאד בסיסיים ומיוחדים למתחילים. מידי פעם ניתן למצוא גם גיטרה מקצועית יותר. לרוב של  החברות כמו פנדר או גיבסון. אבל מה קורה אם בא לנו לגוון קצת ולנגן על כלי שהוא לא גיטרה?

כאן המצב קשה יותר. ברוב החנויות כמעט אין כלי נגינה "אחרים" או "אתניים" . אם יש אז המלאי שוב, בסיסי ביותר

ואלי ניתן למצוא איזה יוקולילי, שספק אם בנוי מעצים אמיתיים ומייוצר בצורה עלובה אי שם בסין. או אולי כלים ערבים כמו הסאז, העוד אולי אפילו בוזוקי יווני ולעיתים נמצא גם בנג'ו.  עניין הכלים הערבים מורכב ביותר. ישנם כלים זולים שלא שווים יותר מתלייה בחדר ומיד קופצים מדרגה לכלים מדהימים אשר נבנים ע"י בונים.

אבל רגע? אלו כל כלי הנגינה שיש? מה פתאום! ישנם עשרות ואם לא מאות סוגי של כלי נגינה "אחרים", "אתניים" , שונים או איך שתקראו לזה. כמעט בכל אי באוקינוס האלנטי יש את הכלי שלו, כל חבל ארץ בפורטוגל יש אל הכלי שלו, כלים מאסיה והמזרח הרחוק, דרום ומרכז אמריקה, אירלנד אפריקה ועוד.

 

הכלים האלו מאד מגוונים, לעיתים בעלי מיתרים כפולים או אפילו משולשים ובאים בגדלים וצורות שונות. הנגינה די זהה לנגינה בגיטרה אך התוצאה שונה ומעניינת ביותר.

אצלינו לא תמצאו גיטרה חשמלית, גיטרה אקוסטית או כל כלי נגינה אחר אשר ניתן למצוא בכל החנויות בארץ. עם זאת יש אצלינו כן אביזרים אשר מתאימים לגיטרות, אך אבי